Domain Geçmişi Sorgulama

Domain geçmişi yani web sitelerin www. ile başlayan örnek www.ornekadres.com adresi gibi com, net, org, info, biz ve us uzantılı domain adreslerinin geçmişini ilk kayıt yapıldığı günden bu güne kadar olan tüm detaylarını görebilirsiniz.

Öncelikle http://whoisrequest.com/history/ web adresine giriş yapıyoruz daha sonra sorgulamak istediğiniz web adresini ornekadres.com olarak yazıyorsunuz ve go butonuna basıyorsunuz. Çıkan ekranda yıl ve aylara göre dns history ve site geçmişi dediğimiz detayları size veriyor.

Domain geçmişini öğrenme

  1. Kaç kere el değiştirdiğini
  2. Dns kayıtları

Artık domaini geçmişte kim almış hangi dns’ye yönlendirmiş ne zaman alınmış ne zaman boşa düşmüş hepsini öğrenebiliyorsunuz ve bunu arama motorları daha sıkı takip edip kayıt altına almaktadır yani bir projeniz var veya bi site kuracaksınız domain adresi almadan önce iyi araştırmak lazım 1 değil 2 kere düşünmeliyiz.

Günlük 5 adet sorgulama izni veriyor 5 adetten sonrası için üye olup ücret ödeyerek domain geçmişi sorgulama yapabiliyorsunuz.

Domain Geçmişi Sorgulama” için 4 yorum

  1. beş tane sorgulamadan fazla yapacaksanız beş adet limiti dolunca modemi kapatıp acın beş tane daha sorgulama yapın ben öyle yapıyorum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir